top of page

Szukałeś i nie znalazłeś odpowiedzi? 

Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania czy wątpliwości.

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci - ferie (1).png

DO IT YOURSELF / PLAY & LEARN / DANCE & MOTION

Salon Maverick zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat do wzięcia udziału w warsztatach DO IT YOURSELF, PLAY & LEARN oraz DANCE & MOTION.

 

Nasze warsztaty mają na celu pobudzanie kreatywności i rozwój umiejętności współdziałania w grupie oraz zdolności:
- manualnych,
- rytmicznych,
- logicznego myślenia.

 

Dodatkowo warsztaty PLAY & LEARN oraz DANCE & MOTION  prowadzone są w języku angielskim, dostosowanym do umiejętności językowych dzieci, a warsztaty DO IT YOURSELF z elementami języka angielskiego.

 

PLAN WARSZTATÓW

I tydzień

 

 

II tydzień

 

 

 

 

OPIS WARSZTATÓW

 

Pacynki i teatrzyk
Połączenie zajęć kreatywnych, ćwiczących umiejętności motoryki małej, jak również dramy i komunikacji w języku angielskim. Kolorowe, wciągające w świat pacynki pomogą przenieść się naszym dzieciom do krainy angielskiego.

 

Malowanie toreb ekologicznych
Kreacja artystyczna i świadomość ekologiczna – te dwie połączymy w jedno, a spoiwem będzie język angielski.

Pokój zagadek (Escape Room)
Znajdź rozwiązanie wykorzystując techniki Sherlocka Holmesa – matematyka, logika, rachunek prawdopodobieństwa czy psychologia. Jak w prawdziwym filmie trzeba będzie nie raz wziąć nogi za pas lub wykonać zadania ruchowe na czas. Wszystko po angielsku i dostosowane do wieku oraz umiejętności językowych.

Obrazki z nitki i gwoździ

Młodsze dzieci na wcześniej przygotowanej desce z wbitymi częściowo gwoździami tapicerskimi będą miały za zadanie lekko podobijać gwoździe, a następnie za pomocą kolorowych nitek będą „malować” obrazek.

Dzieci starsze będą miały za zadanie przygotować podstawę (wyszlifować deskę papierem ściernym), następnie po ustaleniu jaki robią rysunek pod kontrolą prowadzącego będą wbijać gwoździe tapicerskie, kolejnym krokiem będzie zaplatanie kolorowych nitek wokół wcześniej wbitych gwoździ w efekcie końcowym powstanie obrazek.

 

Zawody na wodzie

Mali uczestnicy z użyciem nakrętki od słoika, plasteliny, słomki, kolorowych flamastrów oraz brystolu wykonają żaglówki. Następnie można wykonać zawody na wodzie. Do dużego pojemnika nalejemy wodę i przy pomocy słomki dzieci będą dmuchać na swoją żaglówkę by dopłynęła jako pierwsza do mety.

Tor przeszkód

Dodatkowo tego dnia dzieci zbudują tor przeszkód dla piłeczki z wykorzystaniem tektury, rolek po ręczniku papierowym, taśmy, kleju itp.

 

Budki dla ptaszków
Po wcześniejszym omówieni prostych zasad BHP, omówieniu jak posługiwać się narzędziami, Uczestnicy zbudują budkę lęgową dla ptaszków. Z wcześniej dociętych elementów (cienka sklejka) na klej do drewna, oraz śrubki i gwoździe (oczywiście z mała pomocą) zmontują prosty sześcian, gdzie w jednej ze ścian jest wcześniej wywiercona dziurka wlotowa.

 

Tańce i swawole
To zajęcia, które wyzwalają kreatywność, muzykalność i poczucie rytmu. Całą energię, której tyle jest w naszych dzieciach, przekształcimy w twórczą opowieść o tańcu i zabawie. Z językiem angielskim ruszymy w ruchowe szaleństwo.

 

Ekspresja ruchowa
Muzyka potrafi wyzwolić w nas emocje, na zajęciach przemienimy je w piękną choreografię. Rozwiniemy poczucie rytmu, koordynację i muzykalność. Język angielski pomoże nam zrozumieć werbalnie to o czym niewerbalnie opowie nasze ciało.

 

PROWADZENIE:     

PLAY & LEARN – Julianna Danielewicz – lektor języka angielskiego Salonu Maverick, absolwentka Akademii Muzycznej - specjalność: edukacja muzyczna z językiem angielskim. Edukatorka z prawdziwego zdarzenia wspaniale łącząca w praktyce umiejętności lingwistyczne i artystyczne, wykorzystująca przy tym naturalną skłonność dzieci do spontanicznego ruchu, śpiewu oraz zajęć manualnych.

 

DO IT YOURSELF – Mateusz Molenda - członek kadry Paul Academy - animator, wychowawca, a przede wszystkim człowiek pełen energii i pomysłów do działania. Zawszę chętny na przygody i kontakt z dziećmi i młodzieżą na wycieczkach i koloniach.


DANCE & MOTION – Magdalena Welz - na co dzień studentka medycyny. Od małego związana z tańcem, a od 8 lat dzieli się swoją pasją na zajęciach, obozach i warsztatach z dziećmi i młodzieżą. Korzysta z różnych technik tańca od street dance do tańca współczesnego. Na zajęciach łączy style, by wydobyć to co jest w nich najlepsze.

 

CZAS TRWANIA:
3,5 godziny z 0,5h przerwą

 

CENA:
Koszt za 1 warsztat: 75 zł, rodzeństwo 70 zł, min trzy razy w tygodniu 65 zł
Warsztaty  – budki dla ptaszków 10 zł więcej za dodatkowe materiały

 

ILOŚĆ DZIECI:
minimalna ilość 4 osoby, maksymalna 8 osób

 

ZAPISY: 
tel. 505 441 058, email: info@salonmaverick.pl, wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

bottom of page